Український легіонер “Арсеналу” Олександр Зінченко у п’ятницю дебютував в офіційному матчі за “канонірів”.

Прем’єрна гра залишила добре враження і в аналітиків, які визнали його найкращим гравцем зустрічі, й у англійських журналістів.

The Times: Олександр Зінченко, капітан збірної України, як і Жезус, є одним із лідерів “Арсеналу” та може повести команду за собою. Він вразив своєю грою і гольовою передачею на Габріеля Мартінеллі на перший м’яч у грі, перш ніж втомитися. Оцінка – 7.

ESPN: Вільям Саліба, Габріель Жезус та Олександр Зінченко дебютували в “Арсеналі” на “Селхерст Парк” і всі по-різному зробили свій внесок у важку перемогу. Удар головою Зінченка був ключовим компонентом розумного розіграшу кутового, який дозволив Габріелю Мартінеллі відкрити рахунок. Це тільки початок, але всі троє продемонстрували свій потенціал. Оцінка – 7.

Mirror: Незважаючи на те, що після переходу з “Манчестер Сіті” Зінченка обговорювали на роль півзахисника, українець вийшов на гру на позиції лівого захисника, де його частіше за все використовували чинні чемпіони. Зінченко добре рухався вперед і спокійно почувався на контролі м’яча протягом усього матчу. Технічно обдарований гравець навіть зумів відзначити свій дебют за “канонірів” гольовою передачею після того, як він вирвався на простір після кутового, щоб забезпечити Мартінеллі першим голом. Навіть у широкій позиції Зінченко продемонстрував чудову дебютну гру та продемонстрував деякі здібності плеймейкера, які Артета сподівається використати, підкреслюючи, чому іспанець так відчайдушно прагнув возз’єднатися з 25-річним гравцем.

The Telegraph: Олександр Зінченко показав усі свої розумні якості, які приносили йому ігровий час у “Манчестер Сіті”.

The Guardian: Двоє новачків з “Манчестер Сіті” разом вигравали чемпіонат у травні; Артета не приховував своєї надії, що такий досвід позначиться на їхніх нових товаришах по команді. Жезус був, за словами його менеджера, “наелектризованим” від початку, але саме Зінченко допоміг пробити рутинний захист “Пелас” у штрафному майданчику. Спочатку здавалося, що Сака перебив з кутового з правого боку, але насправді це був елемент чистого, простого артистизму: Зінченко здійснив до дальнього краю штрафного забігання, яке не помітили суперники, і не було сумніву, що це був намір, коли він зігнув свою шию до м’яча, відправляючи його у протилежний бік, щоб Габріель Мартінеллі вчасно стрибнув і кивнув через Гуаїту.

The Guardian: Габріель Жезус добре виглядав. Деякий час був непоганий Олександр Зінченко. Вільям Саліба був дуже хорошим і приверне найбільше уваги. Зінченко був вражаюче рухливим, зробивши найбільше дотиків до м’яча ніж будь-хто інший на полі у перші півгодини. Він доклав руку до першого голу, знайшовши п’ять ярдів недоглянутого простору та виконав забігання до краю штрафного. Скидка головою. Мартінеллі скинув у ворота.

Standard: Хороший, надійний дебют лівого захисника, який віддав результативну передачу, перекинувши м’яч головою на Мартінеллі під час розіграшу кутового. Оцінка – 7.